Manufaktur - Lis na sýr

27.02. 2018

Lis na sýr – UNI II

Lis na sýr – UNI II

Manufaktur jsem založil jako projekt ručně vyráběných konstrukcí pro dům a zahradu.

Jedním z prvních projektů bylo vytvoření stojanu pro květiny. Specifické požadavky na umístění a konstrukci stojanu znamenalo, že ho budu muset sám navrhnout a vytvořit. Postupným kreslením prototypů jsem došel k prvnímu modelu StA. Následovaly další modely a modifikace.

Aktuálním projektem je Lis na sýr – UNI.

Obrátila se na mě spolužačka, zda by bylo možné vyrobit lis na sýr. Sama vlastní hospodářství se stádem koz a ovcí.
Zadání znělo: vyrobit lis z nerezu na polotvrdé a tvrdé sýry, aby nebyl problém se schválením nově budovaného provozu zpracování mléka na sýry a mléčné výrobky k následnému prodeji ze statku a prodejen potravin. Připravili jsme variantu UNI – jednoduchá konstrukce z nerezového materiálu, která je opatřena gumovými nožičkami proti pohybu lisu po pracovním stole a křídlovými šrouby s křídlovou maticí. Po vyhotovení prototypu došlo ke zkoušce v reálném provozu. Konstrukce lisu obstála na výbornou. Veškeré díly se lehce omyjí a sestaví.

Rád bych Vás seznámil s novinkou Lisu na sýr – UNI II., který vzniknul jako požadavek rakouské mléčné farmy. Lis měl mít upravenou a vyztuženou pracovní podestu doplněnou o snímatelný plech a upravenou ovládací pákou, doplněnou o výřezy pro vlastní zavěšení závaží. Novinka prošla úspěšným testem na farmě a nyní je zařazena jako zakázkový výrobek, na který poskytujeme záruku 24 měsíců jako na veškeré naše výrobky.

Každý výrobek před expedicí projde závěrečnou kontrolou svárů a vizuální kontrolou povrchu. Ke každému výrobku je přiložen Návod k použití, Záruční podmínky, Dodací list a Záruční list a v případě dodávky zařízení s elektroinstalací (elektrokotle, varny a podobné zařízení) je vystaven certifikát od zkušebního elektrotechnika dle platných směrnic a norem.

V současné době se MANUFAKTUR svojí velikostí a atmosférou řadí k rodinným firmám. Zákazníkům nabízíme téměř neomezené možnosti zakázkové kovovýroby z nerezu i oceli dle jejich požadavků a přání. Se zákazníkem diskutujeme a připravujeme nejvhodnější možné technické řešení.
Těšíme se na spolupráci při vývoji a výrobě nových zařízení a doplňků.

Máte-li nějaké dotazy, rád je zodpovím.

Jiří Ryvola – MANUFAKTUR

www.manufaktur.cz

http://www.domacimlekar.com/manufaktur-cz-partner-domaciho-mlekare/